Tip na víkend na bicykli: Donovaly

 

Po dlhej zime to človeka láka do prírody aj napriek tradičným aprílovým výkyvom. Mňa v poslednej dobe veľmi pochytilo tzv. MTB (pre našinca horské) bicyklovanie. Minulý rok som absolvoval skvelé MTB preteky – Donovalský drapák, tak som si tie síce veľmi náročné, ale krásne a rozmanité cestičky chcel prejsť v pokoji bez boja s chronometrom.

Rozvodnené horské potoky zlievajúce sa do Starohorského potoka síce sťažovali už aj tak náročný terén, ale zjazd (moderne downhill) v tomto teréne určite stojí za následné kompletné pranie a vapovanie bicykla. Pre menej náročného turistu, ktorých našťastie je tam mnoho, sú tam krátke asfaltové cesty po chatových oblastiach Bully, Polianka atd, alebo popri hlavnej ceste v samotných Donovaloch.

Ako relax po dni v prírode skvele padne návšteva v Donovalskom pivovare ( s pivom od Počiatku/a ). Skvelá obsluha, ešte lepší interiér plus priateľné ceny, viac som si nemohol priať. Donovaly ponúkajú veľmi dobré možnosti aj pre deti, takže na krásny víkend v prírode s deťmi sú tiež výbornou voľbou. Cyklotrasy sú značené celkom slušne, ale bez mapy by som sa ta nevybral. Ako všade inde odporúčam naplánovať si trasy na stránke http://cyklotrasy.freemap.sk/.

Na záver dodám, že pre psích miláčikov, je to ako každé voľné miesto v prírode rajom na zemi.

Tento článok má 0 komentárov